יעוץ, אבחנה וטיפול

בדיקה ראשונית ואבחנה

בפגישתך הראשונה במרכז לשיכוך כאב בקיסריה, ד"ר גולדמן-רידל תעבור עימך על ההסטוריה הרפואית שלך. תשאול מקיף זה יכלול את ההסטוריה הרפואית שלך ושל בני משפחתך מדרגה ראשונה, שאלות על אורח חייך, מצבך האישי, הסטוריה של מחלות ונטילת תרופות, בדומה לסקירה שנערכת ע"י רופא המשפחה. יתכן שתישאל שאלות שנראה כי אינן קשורות למצבך הנוכחי, אולם הן תעזורנה לה להבין מהי הסביבה שבה הינך חי ומה מתרחש בתוך גופך. לאחר מכן תיבדק באמצעות טכניקות שקיימות כבר אלפי שנים, על מנת להתאים לך את הטיפול הטוב ביותר עבורך.

דוקטורים לרפואה סינית מאבחנים חוסר איזון בגוף באמצעות ארבעה אמצעי הערכה. הראשון הינו התבוננות על מראהו הכללי של המטופל, התנהגותו, יציבתו, שפת גופו, גוון פניו, הלשון, וכן על סימנים אחרים הקשורים לכאב או למחלה. השני הינו הקשבה והרחה (בסינית, מבוטאים שניהם כמילה אחת), לצליל הקול, דפוס הנשימה או ריחות חריגים הנובעים מגופו של המטופל. אמצעי האבחון הבא הינו התשאול, אודות תסמינים, הסטוריה רפואית ומהלך המחלה. לבסוף – מתבצעת בדיקה באמצעות מישוש אזורים שונים בגוף ובמיוחד מישוש הדופק בשורשי שתי כפות הידיים.

שניים מתוך ארבעת אמצעי האבחון הללו הינם יעילים במיוחד להגדרת סוג חוסר האיזון בגופו של המטופל. האחד, הינו מישוש הדופק בשלוש נקודות בשורשי שתי כפות הידיים. בעוד שברפואה המערבית בדיקת הדופק מתייחסת בעיקר לקצב ולסדירות, הרי שברפואה סינית מישוש הדופק מספק לרופא מידע רב על המתרחש בתוך הגוף. כל נקודה מספקת אינפורמציה על מצבו של איבר פנימי אחר. ברפואה הסינית מוגדרות 28 איכויות שונות לדופק, שכל אחת מהן משוייכת למצב פנימי מסויים בתוך הגוף.

כלי אבחון שני יעיל במיוחד הינו בדיקה יסודית של הלשון, שבשל היותה השריר היחיד החשוף בגוף האדם ולפיכך ניתן להסתכל עליו, הרי שהיא נחשבת למדיד מצויין לאבחון חוסר הרמוניה. בעיניו של רופא מנוסה, צורת הלשון, צבעה ומרקמה, תנועתה והציפוי שלה, יכולים לספק כמות עצומה של מידע על המתרחש בתוך גופו של המטופל.

לאחר הבדיקה, תוגדר האבחנה מנקודת הראות של הרפואה הסינית. גוף האדם אינו רק אוסף של תאים, רקמות ועצמות, אלא הוא מהווה מערכת מורכבת של תהליכים משולבים הנתונים להשפעתם של הניגודים הפועלים בתוכו – חוסר או עודף, ין או יאנג. הפרת האיזון בגוף גורמת להפרת ההרמוניה וכתוצאה מכך, מופיעים סימפטומים או מחלות. הרופאה תאבחן את דפוס חוסר ההרמוניה ותבנה תכנית ופרוטוקול טיפול שמטרתם להחזיר את האיזון והתיפקוד האופטימלי לגוף.

 

 

 

 

"I have had recurring neck pain for years and have tried many things to ease the pain. Nothing worked. I never believed in alternative medicine but after three acupuncture treatments I was pain free. I now go regularly to Dr. Goldman-Riddle for preventive treatment, I feel great and I have no pain."

Michel A., Caesarea