יעוץ, אבחנה וטיפול

טיפול

הטיפול בדיקור סיני מתבצע בשכיבה על מיטת הטיפולים. הרופאה תחדיר מחטים חד פעמיות אל נקודות דיקור בגוף אשר תואמות את מצבו הרפואי של המטופל. מחטי הדיקור הינן עדינות ודקות מאוד, בדרך כלל דקות יותר משערות ראשו של אדם ולפיכך במרבית המקרים החדרתן של המחטים אינה מלווה בתחושת כאב כלל. לחליפין תתכן תחושת עקצוץ או דקירה קלה ביותר.  לאחר החדרת המחטים, תעזוב הרופאה את חדר הטיפולים לפרק זמן של 20-30 דקות, שבמהלכן נמצא המטופל בתהליך הרפייה המאפשרת למחטים לבצע את פעולתן. בפרק זמן זה תתכן תחושה של "כובד", עקצוץ או תחושת חום סביב המחט. זהו אפקט רצוי ביותר, שכן הוא מעיד על כך שהגוף מגיב לטיפול ומאזן את עצמו באפקטיביות. לאחר הוצאת המחטים, הרופאה תדון עימך על הצעות לשינויים ספציפיים בתזונה ובאורח החיים שיעזרו לך בריפוי. יתכן והיא תמליץ על לקיחת פורמולת צמחי מרפא סיניים שמתאימה למצבך.

מיקומן של נקודות הדיקור עשוי להשתנות בין טיפול אחד למשנהו. גם טכניקת הדיקור עשוייה להשתנות בהתאם להתקדמות הגוף בתהליך הריפוי. לדוגמה, יתכן שימוש בטכניקת חיזוק באזורים שבהם אובחן חוסר, או בטכניקת פיזור באזורים הסובלים מעודף.

 

 

 

 

 

"On a recent 3 week visit to Israel I experienced pain in my inner thigh. The pain radiated down my leg and impaired my ability to walk. After one treatment of acupuncture the pain lessened and after two treatments with Dr. Goldman-Riddle I was able to return to my regular exercise program. I am grateful to her."

Lilah D., Vancouver, BC