טכניקות טיפול מודרניות

מיטת עיסוי באבני ג'ייד חמות

כעת במרכז לשיכוך כאב בקיסריה  -  מיטת העיסוי התרמי באבני ג'ייד חמות, המשלבת בין טכנולוגיה מודרנית לבין עקרונות רבים מהרפואה הסינית.

הטיפול מורכב מעיסוי משולב עם חום אינפרא-אדום קורן, המועבר דרך גלגלות העשויות מאבן הירקן (ג'ייד) ודרך פאנל אפוקסי-פחמן. הגלגלות נעות לאורך עמוד השידרה והרגליים תוך כדי הפעלת לחץ מדורג, עיסוי, מתיחה וחימום עמוק. מעבר המקרנים הפנימיים לאורך הגוף בזמן הטיפול משחרר את ערוצי האנרגיה (מרידיאנים), מרגיע את שרירי הגב ומשפר את זרימת הדם וה-Qi.

אבן הירקן (ג'ייד) היא אבן יקרה-למחצה. ברפואה הסינית משתמשים בה על מנת לגרות את ה- Qi, כוח החיים שנמצא בגופנו. אחד מיתרונותיה של אבן הג'ייד הינו היכולת שלה לשמר חום ולהעביר אותו הלאה. נורות המכילות הליום מעבירות אור דרך אבן הג'ייד ומחממות אותן. אבני הג'ייד הופכות את קרניי הנורות לקרני אינפרא- אדום קורן. חום אינפרא-אדום קורן חודר מספר סנטימטרים אל תוך הגוף, דרך הרקמות, אל שרירים עמוקים ולאברים פנימיים חיוניים. פעולה זו מעודדת ומזרזת החלמה ממקרים כגון שרירים תפוסים, כאבי גב, כאבי פרקים, כאבים ומיחושים כללים, שגרון, ארטריטיס, פיברמילגיה, זרימת דם לקויה, וכן מסייעת בניקוי רעלים והמסת שומנים.

עיקרון חימום נקודות האקופונקטורה והמרידיאנים הינו שיטה טיפולית ברפואה הסינית הנקרא מוקסיבציה או מוקסה (MOXIBUSTION). הסינים השתמשו בשיטה זו על מנת לחזק את הגוף בעת התקררות וכן כטיפול מונע. המוקסה מבוססת על גירוי נקודות ביו-אקטיביות בגוף האדם באמצעות חימום נקודתי. חימום באמצעות מוקסה גורם לפתיחת המרידיאנים החסומים לזרימת אנרגיה, לתגובות פיזיולוגיות וביו-כימיות ולחיזוק המערכת החיסונית.

יחידת החימום המיוחדת של המיטה פולטת חום אינפרא-אדום קורן באורכי גל המתאימים ביותר לגוף האדם. המערכת מורכבת מפאנל אפוקסי-פחמן, וממקרנים.

הפאנל העשוי מאפוקסי-פחמן הוא גוף חימום המותקן במזרן ומגביר את השפעת המוקיסבציה בגב ופלג הגוף התחתון. המקרן הפנימי מייצר באופן בטיחותי חום אינפרא-אדום קורן, בעזרת גליל אבני-ירקן (ג'ייד) אשר נע באופן עצמאי בתבנית הלוך-חזור. גליל זה מגביר את תחושת הנוחות והנעימות בעת שהוא עובר לאורך עמוד השידרה. פעולה זו גורמת להמרצת זרימת הדם, מרגיעה את עצבי עמוד השידרה, משחררת את שרירי הגב והגוף התפוסים, משככת כאבי מפרקים, מונעת דלקות ומשפרת את פעילות האברים הפנימיים.  במקרים של שרירים תפוסים ברקמות עמוקות, קרני האינפרא-אדום מרגיעות ומעודדות ניקוי רעלים שחוסמים את זרימת הדם התקינה באיזורים אלו.

צור/צרי עימנו קשר על מנת להתנסות בטיפול!

 

 

 

 

 

                                                    

 

"Treatment originates outside you, healing comes from within."

Andrew Weil, MD.