טכניקות טיפול מודרניות

תראפיה באמצעות לייזר רך

הלייזר הרך (קר) פועל על פני העור, ובו-זמנית חודר דרך העור ללא אפקט של חימום וללא פגיעה בעור.

לייזר רך הוא אור לייזר בעוצמה נמוכה בטווח של 1-1000 mW, מונוכרומאטי - בעל אורך גל מוגדר אחד, וקוהרנטי - מתקדם בפאזה אחת, ובכיוון אחד.

הטיפול בלייזר רך מעורר את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף הן ברמת התא והן ברמה המערכתית. כל סוג של תא מקבל את האנרגיה הדרושה לתמרוצו ולתפקודו כדי להתגבר באופן האופטימאלי על הבעיה עליה הוא אחראי בגוף, בין אם מדובר בטיפול בכאבי גב, דלקות, ריפוי פצעים, או בחידוש פני העור והצערתו.

בעת קליטת אור הלייזר בגוף, מתחוללות בו זמנית מספר תגובות שרשרת: המרצה של זרימת הדם, עירור הפעילות התאית וחיזוק התקשורת הבין-תאית.

בשנים האחרונות, אומץ הלייזר-הרך על ידי מרפאים באקופונקטורה כאמצעי נוסף לטיפול המסורתי במחטים. בעוד שדיקור במחטים דורש איתור מדויק של נקודות הדיקור, אקופונקטורה באמצעות לייזר רך היא מדויקת מאחר ותמיד אלומת הלייזר מכסה שטח רחב ביותר, ולפיכך היא בהכרח כוללת גם את הנקודה הנכונה. קרן הלייזר הרך אינה פולשנית, אינה גורמת כאב ויכולת החדירה שלה עמוקה יותר בהיותה מסוגלת לחדור דרך עצמות, גידים ושרירים.


הלייזר הרך נמצא בשימוש במרפאות כאב, בקרב פיזיותראפיסטים ומטפלים אלטרנטיביים ברחבי העולם, בעיקר בתחום הטיפול בכאבים אקוטיים וכרוניים ממקור שרירי, בשיפור תנועתיות, הורדת נפיחות, חידוש סחוס מפרקי, ובריפוי דלקות ורקמות רכות פגועות.  

הלייזר הרך נמצא בשימוש גם בתחום הקוסמטיקה הרפואית. מכיוון שהלייזר הרך מזרז את ייצור הקולגן והאלסטין בגוף, הוא גורם להתחדשות העור, anti aging ועמעום קמטים.